Tlačenie kapusty do suda

Tlačenie kapusty do suda

Hlavný bod programu tohto víkendu: tlačenie kapusty do suda. V sobotu doobeda sme sa vybrali so susedom Vladom do Stupavy. Tam v niekoľkých domoch popri hlavnej ceste predávajú rezanú kapustu. Spoznáte ich ľahko – pri ceste sú tabule a kapustové hlavy vyložené na stoličkách či vozíkoch. Cena 60 centov za kilo krájanej. Predávajú aj už vykvasenú (1,2€/kg), a tiež aj nejaké čalamády a kvasené uhorky.

Podľa infa od predavača treba počítať kilogramy ako 1,2 – 1,5 násobok želaných litrov kapusty. Máme 17 litrový sud, chcel som spraviť tak 2/3. Tak som kúpil nejakých 15kg kapusty. Na moje prekvapenie som ju tam ledva natlačil! Dokonca som musel aj 5 hrnčekov vody odobrať, aby sa zmestilo. Tak neviem, čo sú to za výpočty, ale budúci rok už budem vedieť.

Kapustu sme potom spolu so susedom natlačili do sudov, ale každý podľa svojho receptu :-). Tak uvidíme, čo z nej bude. Dnes (v nedeľu) už sud buble!


Gendzo

Cez deň pracujem ako IT manažéris. Po nociach robím vlastné web stránky a píšem články. Rád varím, cestujem a lúštim hlavolamy. Vo voľnom čase cvičím power jogu, čítam knihy a hľadám geokešky. A som šťastný majiteľ jednej skvelej manželky a dvoch detí k tomu. www.gendzo.sk/autor/gendzo-macher

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.