Kohútky

Kohútky

Hlavným cieľom dnešného dňa (výletu) mali byť vychýrené parené buchty plnené čučoriedkami. Možno trochu prízemné, ale je dobré dávať si jednoduché a ľahko splniteľné ciele. Potom človek nie je sklamaný, že sa mu niečo nepodarilo tak ako chcel a dokonca môže byť aj šťastný, ak sa mu podarí viac, ako pôvodne plánoval.

Z nášho hotela vyrážame teda hneď po raňajkách, čo pri piatich autách s kopcom malých detí znamená cca o 10:30. Autá nechávame na parkovisku pri lyžiarskom stredisku Kohútky, ktoré je takto na jeseň poloprázdne. Zisťujeme, že už skoro vôbec neprší, iba je hmla a sychravo. A tak skúšame, čo to dá a vyrážame na turistiku popri hraničnej čiare smerom na Malý Javorník. Žiaľ, došli sme ledva do polovice cesty, keď začalo znovu pršať a tak velíme na ústup. Vo finále kotvíme v horskom hoteli Portáš, čo bol teda aj pôvodný cieľ našej cesty, kým sme nemali „veľké oči“.

Po skvelom obede – foto recenzia viď v odkaze hore, sa zdalo, že sa počasie predsa len trochu umúdrilo. Časť našej skupiny sa rozhodla pokračovať až k hotelu peši po žltej turistickej značke, časť išla autom. A potom sme ostali my dvaja s Aďou, čo sme sa rozhodli využiť romantickú chvíľku osamote a ísť ešte na bonusovú prechádzku pohľadať kešky aj na českej strane hraníc.

Mám rád geocaching. Nie kvôli honbe za počtom nájdených kešiek, tých koniec-koncov nemám vôbec veľa (málo času). Geocaching mám rád, pretože ma občas zavedie aj na miesta, ktoré by som inak nenašiel. Napríklad táto keška pri jazere (vodnej nádrži) – romantická lavička pod stromom: GC2D2PJ – KOHÚTKA no.1.


Gendzo

Cez deň pracujem ako IT manažéris. Po nociach robím vlastné web stránky a píšem články. Rád varím, cestujem a lúštim hlavolamy. Vo voľnom čase cvičím power jogu, čítam knihy a hľadám geokešky. A som šťastný majiteľ jednej skvelej manželky a dvoch detí k tomu. www.gendzo.sk/autor/gendzo-macher

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.