GC1V85N – Jahňací štít

Nasledujúce ráno po prespávačke na chate pri Zelenom plese vybrali sme sa hneď po raňajkách na túru. Naším cieľom bol Jahňací štít. Keďže počasie hlásili dosť premenlivé a podľa jednej z verzií predpovedí malo poobede pršať, snažili sme sa to otočiť čím skôr. Na vrchole nás však privítali oblaky, vietor a zima.

Výhľady skoro žiadne, všetko v oblakoch, videli sme teda veľké h*vno, ale skrýšu som úspešne odlovil a turistika sa mi aj tak páčila. Hmla bola taká, že cestou späť sme sa skoro stratili, zabudli sme odbočiť a prehupnúť sa na druhú stranu hrebeňa, našťastie mám v mobile offline mapy.cz s vyznačenými turistickými trasami (najlepšie mapy na svete, Google sa môže skryť) a tak sme sa po chvíle opamätali a vrátili sa späť.

Cestou späť sa zdalo, že sa počasie aj zlepšilo a keby sme boli hore vtedy, možno by sme aj niečo videli (a možno nie, ťažko povedať čo naozaj). No aj o tom je vysokohorská turistika – nikdy nevieš ako to dopadne a vždy máš teda dôvod vrátiť sa tam znovu. 🙂

Poradové číslo:408
Dátum nájdenia:20.07.2023
Krajina:🇸🇰 SK
Geocache kód:GC1V85N
Oficiálny log záznam:GL1ABWZAD

Gendzo

Cez deň pracujem ako IT manažéris. Po nociach robím vlastné web stránky a píšem články. Rád varím, cestujem a lúštim hlavolamy. Vo voľnom čase cvičím power jogu, čítam knihy a hľadám geokešky. A som šťastný majiteľ jednej skvelej manželky a dvoch detí k tomu. www.gendzo.sk/autor/gendzo-macher

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.