Power Yoga

Power Yoga

Táto stránka je venovaná joge – konkrétne najmä power joge, avšak nájdete tu aj informácie a zaujímavosti na rôzne témy týkajúce sa cvičenia, fitness a všeobecne zdravého životného štýlu.

Pár slov o joge na úvod

Moja cesta k joge začala v auguste 2012, tesne potom ako som oslávil 34. narodeniny. Možno si poviete: „Dosť neskoro… Veď joga je pre mladých a ohybných ľudí.“ (Čo je samozrejme veľký omyl!) Ja si však skôr myslím, že to bolo akurát včas. Práve v tomto období sa u mňa začali prejavovať prvé zdravotné problémy spôsobené zlým životným štýlom a najmä sedavým zamestnaním – bolesti chrbta, postupné pribúdanie hmotnosti. Celkovo som sa necítil vo vlastnom tele spokojný a už vôbec sa na seba nerád pozeral v zrkadle.

„Dnes niekto sedí v tieni pretože ktosi kedysi dávno zasadil strom.“

Warren Buffet

S malou dušičkou som vtedy absolvoval prvú skúšobnú hodinu power jogy zdarma. Bolo to v (žiaľ dnes už nefungujúcom) štúdiu YoGo v Bratislave na Grösslingovej. Na jogu vtedy chodili zväčša iba dievčatá a ženy – v mojich začiatkoch som bol spoľahlivo jediný chlap na hodine. 😉 No ani to ma neodradilo, skôr naopak – cvičenie power jogy sa mi natoľko zapáčilo, že som sa hneď po prvej hodine prihlásil na kurz pre začiatočníkov. A potom neskôr aj pre pokročilých, pre náročných… Power joga ma jednoducho chytila za srdce a venujem sa jej až doteraz.

Power joga, kde začať?

Prečo je joga najlepší šport pre moderného človeka a odpovede na najčastejšie otázky ohľadom cvičenia power jogy.

Kde sa cvičí power joga? – zoznam jogových štúdií (najmä tých v Bratislave), priebežne aktualizovaný.

Najlepšie (slovenské) videá na cvičenie jogy – ak si chcete zacvičiť v pohodlí domova, alebo individuálne zlepšovať jogovú prax.

Hľadáte inšpiráciu?

Ak hľadáte inšpiráciu a motiváciu ku cvičeniu jogy, rád vás nasmerujem aj môj Instagram, na ktorom nájdete zaujímavé fotky jogových pozícií (nazývaných aj ásany) z mojej jogovej praxe.

Moje články o joge

Články o joge, cvičení, fitness a celkovo zdravom životnom štýle nájdete na mojich stránkach v sekcii Zdravie a Fitness. Tu je výber najnovších z nich:

 • Alexandra Varšová (Miesto pre jogu) – Mojím cieľom bolo vždy cvičiť jogu online
  Saša pochádza z Košíc, kde aj momentálne opäť žije. Medzitým však stihla precestovať celý svet – absolvovala učiteľský kurz jogy v Indii a žila istý čas v Barcelone i Mexiku. Sašu môžete poznať aj vďaka jej YouTube kanálu Miesto pre jogu, prostredníctvom ktorého sa snaží dostať aj k tým, ktorí radšej cvičia doma než v štúdiu. Nedávno spustila aj vlastnú joga online platformu www.miestoprejogu.sk.
 • Najlepšie (slovenské) videá na cvičenie jogy
  Zoznam najlepších slovenských videí na cvičenie jogy, ktoré som (zatiaľ) našiel a podľa ktorých aj ja sám občas cvičím. Svoje obľúbené video na cvičenie si tu určite nájdu začiatočníci, pokročilí a aj skúsení jogíni, ale aj športovci, ženy na materskej a verím, že dokonca aj muži. 🙂
 • Michaela Šišková (DNA ERA) – Analýza DNA vám predpovie budúcnosť
  Špeciálne vydanie podcastu Prvá dobrá s hosťom. Rozprával som sa s Michaelou Šiškovou – spoluzakladateľkou spoločnosti DNA ERA o tom, že podnikať sa dá aj na vedeckom základe a startup nemusí byť len o vývoji appky na mobil. Čo všetko sa dá vyčítať z DNA? Ako vám môže DNA predpovedať, či dostanete závažnú chorobu? A ako si tým, že sa to včas dozviete, môžete predĺžiť život?
 • Zaplať a nechaj tak!
  Opäť nastal čas preplnených fitness centier a vydýchaných cvičebných sál. Samozrejme, každý má právo začať cvičiť kedy sa mu zachce (a teda aj 1. januára). Čo však nechápem sú pohnútky úplného nováčika, ktorý si z plejády rôznych variantov lekcií jogy vyberie tú označenú ako „náročná – len pre skúsených“. Vedeli...
 • Hot joga, to je iný zabiják
  Dnes som bol prvýkrát cvičiť hot jogu. Hot joga sa cvičí v miestnosti vyhriatej na nejakých 42°C + je tam aj vyššia vlhkosť vzduchu.  Celkový význam toho by mal byť taký, že svaly sa rýchlejšie zohrejú a ponaťahujú a človek tak môže cvičiť aj pozície vyžadujúce väčšiu ohybnosť. A samozrejme, cvičenie...
 • Kde sa cvičí power joga
  Priebežne aktualizovaný zoznam jogových štúdií, kde si môžete zacvičiť power jogu. V článku nájdete prehľadnú mapu a tiež aj kontakty na všetky mne známe štúdiá.