Power Yoga

Táto stránka je venovaná joge – konkrétne najmä power joge, avšak nájdete tu aj informácie a zaujímavosti na rôzne témy týkajúce sa cvičenia, fitness a všeobecne zdravého životného štýlu.

Pár slov o joge na úvod

Moja cesta k joge začala v auguste 2012, tesne potom ako som oslávil 34. narodeniny. Možno si poviete: „Dosť neskoro… Veď joga je pre mladých a ohybných ľudí.“ (Čo je samozrejme veľký omyl!) Ja si však skôr myslím, že to bolo akurát včas. Práve v tomto období sa u mňa začali prejavovať prvé zdravotné problémy spôsobené zlým životným štýlom a najmä sedavým zamestnaním – bolesti chrbta, postupné pribúdanie hmotnosti. Celkovo som sa necítil vo vlastnom tele spokojný a už vôbec sa na seba nerád pozeral v zrkadle.

„Dnes niekto sedí v tieni pretože ktosi kedysi dávno zasadil strom.“

Warren Buffet

S malou dušičkou som vtedy absolvoval prvú skúšobnú hodinu power jogy zdarma. Bolo to v (žiaľ dnes už nefungujúcom) štúdiu YoGo v Bratislave na Grösslingovej. Na jogu vtedy chodili zväčša iba dievčatá a ženy – v mojich začiatkoch som bol spoľahlivo jediný chlap na hodine. 😉 No ani to ma neodradilo, skôr naopak – cvičenie power jogy sa mi natoľko zapáčilo, že som sa hneď po prvej hodine prihlásil na kurz pre začiatočníkov. A potom neskôr aj pre pokročilých, pre náročných… Power joga ma jednoducho chytila za srdce a venujem sa jej až doteraz.

Power joga, kde začať?

Prečo je joga najlepší šport pre moderného človeka a odpovede na najčastejšie otázky ohľadom cvičenia power jogy.

Kde sa cvičí power joga? – zoznam jogových štúdií (najmä tých v Bratislave), priebežne aktualizovaný.

Najlepšie (slovenské) videá na cvičenie jogy – ak si chcete zacvičiť v pohodlí domova, alebo individuálne zlepšovať jogovú prax.

Hľadáte inšpiráciu?

Ak hľadáte inšpiráciu a motiváciu ku cvičeniu jogy, rád vás nasmerujem aj môj Instagram, na ktorom nájdete zaujímavé fotky jogových pozícií (nazývaných aj ásany) z mojej jogovej praxe.

https://www.instagram.com/p/CDjvBUsn7QR/
https://www.instagram.com/p/CCTof8InLYQ/

Moje články o joge

Články o joge, cvičení, fitness a celkovo zdravom životnom štýle nájdete na mojich stránkach v sekcii Zdravie a Fitness. Tu je výber najnovších z nich:

 • Hanka Gálisová (Joga s Hankou) – Joga je pre mňa rande sama so sebou
  „Cvičenie jogy a natáčanie joga videí je pre mňa najmä cesta, ako sa mať rada taká aká som a tam kde som.“ Hanka miluje jogu a najradšej ju cvičí v pohodlí domova. Aj preto sa rozhodla túto vášeň zdieľať s inými ľuďmi online – prostredníctvom joga videí na YouTube kanáli Joga s Hankou. Hanka prijala pozvanie do môjho podcastu Prvá dobrá a tak sme sa spolu mohli porozprávať o jej vášni k joge, ale aj o všeličom inom.
 • Dada Dee Slavkovská (Quarantine Yoga) – Chcem zostať v kontakte s ľuďmi
  V tejto časti podcastu Prvá dobrá (s hosťom) sa budem opäť venovať joge. Keďže je teraz lockdown a väčšina ľudí cvičí len doma, na pomoc som si zavolal Dadu Dee Slavkovskú, ktorej videá sa relatívne nedávno objavili na internete a aj mňa občas sprevádzajú pri domácom cvičení. Jej YouTube kanál sa volá presne ako ona – Dee Slavkovská a v popise má len dve slová „Quarantine Yoga“, čo je asi presne to, čo teraz viacerí potrebujeme.
 • #001/2021 – O novoročných predsavzatiach
  Viete, prečo sa 17. január nazýva aj medzinárodný deň odpadlíkov? Odkiaľ vlastne pochádza tradícia novoročných predsavzatí? A čo treba robiť, aby vám nielen novoročné, ale aj akékoľvek iné predsavzatie dané hocikedy počas roka vydržalo čo najdlhšie a bolo úspešné? Toto všetko a aj ďalšie zaujímavosti o novoročných predsavzatiach sa dozviete v tejto časti podcastu Prvá dobrá.
 • Alexandra Varšová (Miesto pre jogu) – Mojím cieľom bolo vždy cvičiť jogu online
  Saša pochádza z Košíc, kde aj momentálne opäť žije. Medzitým však stihla precestovať celý svet – absolvovala učiteľský kurz jogy v Indii a žila istý čas v Barcelone i Mexiku. Sašu môžete poznať aj vďaka jej YouTube kanálu Miesto pre jogu, prostredníctvom ktorého sa snaží dostať aj k tým, ktorí radšej cvičia doma než v štúdiu. Nedávno spustila aj vlastnú joga online platformu www.miestoprejogu.sk.
 • Najlepšie (slovenské) videá na cvičenie jogy
  Zoznam najlepších slovenských videí na cvičenie jogy, ktoré som (zatiaľ) našiel a podľa ktorých aj ja sám občas cvičím. Svoje obľúbené video na cvičenie si tu určite nájdu začiatočníci, pokročilí a aj skúsení jogíni, ale aj športovci, ženy na materskej a verím, že dokonca aj muži. 🙂
 • Michaela Šišková (DNA ERA) – Analýza DNA vám predpovie budúcnosť
  Špeciálne vydanie podcastu Prvá dobrá s hosťom. Rozprával som sa s Michaelou Šiškovou – spoluzakladateľkou spoločnosti DNA ERA o tom, že podnikať sa dá aj na vedeckom základe a startup nemusí byť len o vývoji appky na mobil. Čo všetko sa dá vyčítať z DNA? Ako vám môže DNA predpovedať, či dostanete závažnú chorobu? A ako si tým, že sa to včas dozviete, môžete predĺžiť život?