Alexandra Varšová (Miesto pre jogu) – Mojím cieľom bolo vždy cvičiť jogu online

Možno to o mne viete a možno ani nie, no ak sledujete môj instagram, nebude to pre vás nič prekvapivé. Cvičím jogu. A pretože ma joga baví a zaujíma a aj ja by som chcel nejako prispieť k rozvoju joga komunity na Slovensku, rozhodol som sa jej venovať zopár častí podcastu Prvá dobrá.

Nuž a aby som o joge nemudroval úplne sám, lebo ja som vlastne čo sa týka jogy úplný amatér a len taký obyčko domáci nadšenec, budem si sem do tohto podcastu pozývať hostí, ktorí s jogou pracujú oveľa viac, častejšie, profesionálnejšie a hlavne ktorí jogou naozaj žijú.

Mojou prvou jogovou hosťkou je Alexandra Varšová. Saša pochádza z Košíc, kde aj momentálne opäť žije. Medzitým však stihla precestovať celý svet – absolvovala učiteľský kurz jogy v Indii a žila istý čas v Barcelone i Mexiku. Okrem toho vlastní a vedie prvý bezobalový obchodík v Košiciach, ktorý sa volá Na kôpke.

Sašu môžete poznať aj vďaka jej YouTube kanálu Miesto pre jogu, prostredníctvom ktorého sa snaží dostať aj k tým, ktorí radšej cvičia doma než v štúdiu. Nedávno spustila aj vlastnú joga online platformu na rovnomennej internetovej doméne www.miestoprejogu.sk.

Ako píše na svojej stránke, či už nemôžete do joga štúdia z dôvodu, že na to nemáte čas, hanbíte sa, alebo žiadne štúdio vo svojom okolí nemáte, Miesto pre jogu je cesta ako s jogou začať, či ako ju mať pravidelne u seba doma.

Vypočujte si rozhovor s Alexandrou Varšovou – inštruktorkou online jogy:

V tomto podcaste sa okrem iného dozviete:

  • Ako začala jej cesta k joge a prečo sa ju vybrala naučiť práve do ďalekej Indie?
  • Aké boli jej prvé učiteľské začiatky v Mexiku?
  • Je náročnejšie cvičiť naživo, alebo robiť videá?
  • Koľko trvá vyrobiť jedno dobré jogové video?
  • Koľko si dokážete zarobiť na YouTube kanály cvičením jogy (v slovenčine)?
  • Aký je rozdiel medzi jogou v Indii a v Európe?
  • A mnoho iných zaujímavých infošiek o joge, cvičení jogy a natáčaní jogových videí…

Nahrávka vznikla „na prvú dobrú“ dňa 7.11.2020. Rozhovor bol autorizovaný. Všetky prezentované informácie sú bez záruky.


Gendzo

Cez deň pracujem ako IT manažéris. Po nociach robím vlastné web stránky a píšem články. Rád varím, cestujem a lúštim hlavolamy. Vo voľnom čase cvičím power jogu, čítam knihy a hľadám geokešky. A som šťastný majiteľ jednej skvelej manželky a dvoch detí k tomu. www.gendzo.sk/autor/gendzo-macher

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.