Alexandra Varšová (Miesto pre jogu) – Mojím cieľom bolo vždy cvičiť jogu online

Možno to o mne viete a možno ani nie, no ak sledujete môj instagram, nebude to pre vás nič prekvapivé. Cvičím jogu. A pretože ma joga baví a zaujíma a aj ja by som chcel nejako prispieť k rozvoju joga komunity na Slovensku, rozhodol som sa jej venovať zopár častí podcastu Prvá dobrá.

Nuž a aby som o joge nemudroval úplne sám, lebo ja som vlastne čo sa týka jogy úplný amatér a len taký obyčko domáci nadšenec, budem si sem do tohto podcastu pozývať hostí, ktorí s jogou pracujú oveľa viac, častejšie, profesionálnejšie a hlavne ktorí jogou naozaj žijú.

Mojou prvou jogovou hosťkou je Alexandra Varšová. Saša pochádza z Košíc, kde aj momentálne opäť žije. Medzitým však stihla precestovať celý svet – absolvovala učiteľský kurz jogy v Indii a žila istý čas v Barcelone i Mexiku. Okrem toho vlastní a vedie prvý bezobalový obchodík v Košiciach, ktorý sa volá Na kôpke.

Sašu môžete poznať aj vďaka jej YouTube kanálu Miesto pre jogu, prostredníctvom ktorého sa snaží dostať aj k tým, ktorí radšej cvičia doma než v štúdiu. Nedávno spustila aj vlastnú joga online platformu na rovnomennej internetovej doméne www.miestoprejogu.sk.

Ako píše na svojej stránke, či už nemôžete do joga štúdia z dôvodu, že na to nemáte čas, hanbíte sa, alebo žiadne štúdio vo svojom okolí nemáte, Miesto pre jogu je cesta ako s jogou začať, či ako ju mať pravidelne u seba doma.

Vypočujte si rozhovor s Alexandrou Varšovou – inštruktorkou online jogy:

V tomto podcaste sa okrem iného dozviete:

  • Ako začala jej cesta k joge a prečo sa ju vybrala naučiť práve do ďalekej Indie?
  • Aké boli jej prvé učiteľské začiatky v Mexiku?
  • Je náročnejšie cvičiť naživo, alebo robiť videá?
  • Koľko trvá vyrobiť jedno dobré jogové video?
  • Koľko si dokážete zarobiť na YouTube kanály cvičením jogy (v slovenčine)?
  • Aký je rozdiel medzi jogou v Indii a v Európe?
  • A mnoho iných zaujímavých infošiek o joge, cvičení jogy a natáčaní jogových videí…

Nahrávka vznikla „na prvú dobrú“ dňa 7.11.2020. Rozhovor bol autorizovaný. Všetky prezentované informácie sú bez záruky.


Použitá fotografia: Alexandra Varšová / Autor: Miesto pre jogu

Gendzo

Cez deň pracujem ako IT manažéris. Po nociach robím vlastné web stránky a píšem články. Rád varím, cestujem a lúštim hlavolamy. Vo voľnom čase cvičím power jogu, čítam knihy a hľadám geokešky. A som šťastný majiteľ jednej skvelej manželky a dvoch detí k tomu. www.gendzo.sk/autor/gendzo-macher

1 odpoveď

  1. 19.01.2021

    […] si rozhovor s Alexandrou Varšovou (Miesto pre jogu) v mojom podcaste Prvá […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.