Hanka Gálisová (Joga s Hankou) – Joga je pre mňa rande sama so sebou

Hanka miluje jogu a najradšej ju cvičí v pohodlí domova. Aj preto sa rozhodla túto vášeň zdieľať s inými ľuďmi online – prostredníctvom joga videí na YouTube kanáli Joga s Hankou. Hanka prijala pozvanie do môjho podcastu Prvá dobrá a tak sme sa spolu mohli porozprávať o jej vášni k joge, ale aj o všeličom inom.

Cvičenie jogy a natáčanie joga videí je pre mňa najmä cesta, ako sa mať rada taká aká som a tam kde som.

S jogou začala pred 10 rokmi, počas štúdia na vysokej škole. Šport ju nikdy nebavil a k joge sa dostala preto, že to bolo fajn cvičenie pre telo a najmä na chrbticu namáhanú počas dlhého sedenia nad knihami. Aj dnes cvičí veľa podľa internetu, jej obľúbená je Yoga with Adriene.

Ako sama hovorí, joga učí spomaliť človeka. Joga je pre ňu rande sama so sebou. Ona sama nemala nikdy rada fitnescentrá, vadia jej ľudia okolo a to neustále „tlačenie“ do výkonu. Na joge sa jej páči to, čo dokáže nielen s telom, ale aj s mysľou.

Jej vlastná tvorba joga videí na internete začala vlastne náhodou. Chcela robiť niečo v online svete, na začiatku však premýšľala len o dabovaní zahraničných jogových videí do slovenčiny. Na myšlienku natáčať videá vlastné ju priviedla kolegyňa z práce. Aj keď ju spočiatku zavrhla, už po prvej skúške ju to chytilo za srdce.

Vo svojich videách chce prinášať posolstvo, nielen fyzické cvičenie. Aj preto ich pomenúva nie podľa častí tela, ktoré sa budú precvičovať, ale duchových aspektov, na ktoré sa chce zamerať. Jej videá síce nemajú veľkú dynamiku a nie sú náročné, ale verí, že ak ich budú ľudia cvičia pravidelne, majú pozitívny efekt.

Vypočujte si rozhovor s Hankou o jej ceste k joge v podcaste Prvá dobrá:


Nahrávka vznikla „na prvú dobrú“ dňa 19.1.2021. Rozhovor bol autorizovaný. Všetky prezentované informácie sú bez záruky.


Použitá fotografia: Joga s Hankou / Autor: Hana Gálisová

Gendzo

Cez deň pracujem ako IT manažéris. Po nociach robím vlastné web stránky a píšem články. Rád varím, cestujem a lúštim hlavolamy. Vo voľnom čase cvičím power jogu, čítam knihy a hľadám geokešky. A som šťastný majiteľ jednej skvelej manželky a dvoch detí k tomu. www.gendzo.sk/autor/gendzo-macher

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.