Dada Dee Slavkovská (Quarantine Yoga) – Chcem zostať v kontakte s ľuďmi

V tejto časti podcastu Prvá dobrá (s hosťom) sa budem opäť venovať joge. Keďže je teraz lockdown a väčšina ľudí cvičí len doma, na pomoc som si zavolal Dadu Dee Slavkovskú, ktorej videá sa relatívne nedávno objavili na internete a aj mňa občas sprevádzajú pri domácom cvičení.

Jej YouTube kanál sa volá presne ako ona – Dee Slavkovská a v popise má len dve slová „Quarantine Yoga“, čo je asi presne to, čo teraz viacerí potrebujeme. Za „normálneho“ života však môžete Dee stretnúť najmä v jogovom štúdiu HYC.

Ako sama hovorí, joge spočiatku nedôverovala, začala s ňou skôr ako doplnkom k silovému cvičeniu a brala ju viac ako psychickú relaxáciu ako šport. Neskôr jej však prepadla natoľko, že sa stala nielen jej vášňou, ale aj profesionálnym zamestnaním.

Vypočujte si rozhovor s Dee Slavkovskou:

V tomto podcaste sa okrem iného dozviete:

  • Čo robí profesionálna jogínka počas lockdownu.
  • Aké boli jej začiatky s jogou a prečo sa rozhodla jogu aj učiť.
  • Ako pripravuje videá s cvičením jogy a koľko trvá tvorba jednej YouTube lekcie?
  • Ako prebieha jej on-line hodina jogy cez Zoom.
  • Čo viac získa cvičiaci pri on-line hodine cez Zoom voči videu.
  • Aký je jej sen / cieľ, čo sa týka jogy…

Nahrávka vznikla „na prvú dobrú“ dňa 16.1.2021. Rozhovor bol autorizovaný. Všetky prezentované informácie sú bez záruky.


Použitá fotografia: Pevné telo - 45s intervaly / Autor: Dee Slavkovska

Gendzo

Cez deň pracujem ako IT manažéris. Po nociach robím vlastné web stránky a píšem články. Rád varím, cestujem a lúštim hlavolamy. Vo voľnom čase cvičím power jogu, čítam knihy a hľadám geokešky. A som šťastný majiteľ jednej skvelej manželky a dvoch detí k tomu. www.gendzo.sk/autor/gendzo-macher

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.