GC7V42P – Prague tourist tour: Staroměstské náměstí

Pri podvečerných potulkách Prahou som sa nejak spontánne vybral pozrieť aj najhlavnejšiu atrakciu mesta – Pražský orloj. Spontánne hovorím preto, že keď som tu bol na služobke vlani, Staroměstské náměstí sa mi podarilo nejako úspešne obísť, a tak tentokrát som si už dal cielene pozor, aby som ho neminul. No a keď už som bol na námestí pod orlojom, pozrel som aj do mobilu, či tu nie sú ešte nejaké kešky, ktoré nemám odlovené.

Poznámka: Je ich tu kopec, ale všetky sú premium, čo ja stále nemám. Každopádne beriem to tak, že kým je dosť kešiek free, nechce sa mi premium platiť.

No späť k téme – kukám teda do mobilu a naozaj, priamo pár metrov odo mňa je jedna skrýša a dokonca s extrémne veľkým počtom favoritných bodíkov. A podľa popisu sa teda tá krabka nachádza priamo v informačnej kancelárii – len treba prísť a vypýtať si ju!

OK teda, reku vyskúšame. Najprv som ale omylom vošiel do vedľajších dverí, kde sa predávali lístky na vstup na Staroměstskú radnicu. Pani však bola informovaná a hneď ma nasmerovala do vedľajšej časti, kde teda sídli informačná kancelária. No keď som už tam bol, spýtal som sa, aké vstupenky (kam) predáva. A ona teda, že lístky na komentovanú prehliadku so sprievodcom a tiež aj lístky do podzemia sú všetky vypredané, ale ak si chcem ísť len sám na vežu, nie je problém. Tak som si rovno jeden lístok aj kúpil.

Pekný príklad toto, ako vďaka geocachingu občas objavím niečo nové a zaujímavé. Lebo vôbec som nemal v pláne ísť na nejakú vežu, respektíve ani ma nenapadlo, že na tú vežu s orlojom sa dá ísť aj hore.

No späť ku keške. Vo vedľajších informáciách stačilo teda spomenúť kešku a chlapík mi hneď vytiahol spod pultu veľkú drevenú truhlicu, v ktorej som dokonca našiel zašitý medzi kadejakými papierikmi a nálepkami aj jedno CWG na výmenu! Takže za mňa super toto.

Okrem pekných výhľadom z veže som si v cene vstupenky pozrel aj nejaké sály Staroměstkej radnice a čo ma teda prekvapilo / potešilo, videl som aj Pražský orloj z vnútornej strany (tie postavičky, ktoré sa otáčajú do okienok). A dokonca bola vtedy celá hodina, takže som ich aj videl v pohybe. Aj keď takto od zadu to nebol žiadny veľký hype. Kým vonku stálo asi 500 ľudí, ktorí si to fotili ako besní, tu nás bolo asi 10 turistov dokopy a nebyť mňa, ktorý som im všetkým vysvetľoval wo-co-gou, tak by ani netušili, že je to ten orloj z vnútornej strany a že teda majú počkať minútu, aby ho videli v pohybe.

Poradové číslo:513
Dátum nájdenia:27.03.2024
Krajina:🇨🇿 CZ
Geocache kód:GC7V42P
Oficiálny log záznam:GL1BQKMFY
SWG:Špačkovi

Gendzo

Cez deň pracujem ako IT manažéris. Po nociach robím vlastné web stránky a píšem články. Rád varím, cestujem a lúštim hlavolamy. Vo voľnom čase cvičím power jogu, čítam knihy a hľadám geokešky. A som šťastný majiteľ jednej skvelej manželky a dvoch detí k tomu. www.gendzo.sk/autor/gendzo-macher

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.