GC892C4 – Starkenburger Bergfried

Keď sme sa už dosť napozerali mesta Heppenheim, vybrali sme sa ho nafotiť aj zvrchu. Na tento účel nám ako vhodný mal poslúžiť hrad na kopci nad mestom – Burg Starkenburg. A aby sme ušetrili čas a nohy, chceli sme využiť cestu, ktorá viedla až tesne pod vrchol kopca. Už samotná cesta hore bola zážitok. Cestu v spodnej časti opravovali, takže bola uzávera. Asi bola aj niekde obchádzka, ale tú sme nevedeli nájsť. Potom sme usúdili, že uzávera cesty platí iba kým tam pracujú robotníci (t.j. do 17:00) a keď že už bolo po 17, vbehli sme aj do zákazu vjazdu. Cesta pozostávala výlučne z mačacích hláv, totálne nesúrodých, takže chvíľami sme mali pocit, že nám odtrhne nápravy z auta a odletia aj plechy z kufra. Nakoniec sme ale šťastlivo vyšli až hore a mohli sa pokochať výhľadom na celé mesto.

Keďže táto skrýša je typu „virtual“, ako dôkaz prikladám fotku z hornej plošiny tej vyššej okrúhlej veže, na ktorú sa dalo aj vyjsť. Druhá veža (tá hranatá) patrila k nejakej obývanej časti hradu, v ktorej bol buď letný tábor, alebo je tam nejaký detský domov alebo také niečo, takže tam sa ísť nedalo.

Poradové číslo:264
Dátum nájdenia:02.08.2022
Krajina:🇩🇪 DE
Geocache kód:GC892C4
Oficiálny log záznam:GL180ZW8Z

Gendzo

Cez deň pracujem ako IT manažéris. Po nociach robím vlastné web stránky a píšem články. Rád varím, cestujem a lúštim hlavolamy. Vo voľnom čase cvičím power jogu, čítam knihy a hľadám geokešky. A som šťastný majiteľ jednej skvelej manželky a dvoch detí k tomu. www.gendzo.sk/autor/gendzo-macher

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.