GC9TFZ2 – Neckartal – Radweg #5

Po návšteve kúpeľného mestečka Bad Rappenau sme sa zastavili aj v neďalekom Bad Wimpfen. Tu nás čakali malebné uličky typických nemeckých hradbových domov. Aj keď samotné mesto na nás pôsobilo tak trochu ospalo s nevyužitým turistickým potenciálom – jedna vyhliadková veža neprístupná verejnosti, druhá otvorená iba cez víkendy (!) – v hlavnej turistickej sezóne? Prešli sme sa po jeho centre a u miestneho Turka dali kebab na obed.

Škoda len, že priamo v centre nebola žiadna tradička, preto pri ceste späť sme sa ešte zastavili pri kláštore (Kloster Bad Wimpfen), kde sa dalo aj dobre zaparkovať a kým si bola Aďa pozrieť kostol, ja som zbehol s Ivou odloviť túto skrýšu.

Funny fakt, pristavili sa pri nás nejakí miestni – pán sa pýtal čo robíme, správne identifikoval že asi geocaching, tak sa len pýtal, či skrývame alebo hľadáme. Sme mu vysvetlili, že sme turisti z ďaleka a len hľadáme, tak poprial šťastnú cestu.

Poradové číslo:257
Dátum nájdenia:01.08.2022
Krajina:🇩🇪 DE
Geocache kód:GC9TFZ2
Oficiálny log záznam:GL180ZNYD

Gendzo

Cez deň pracujem ako IT manažéris. Po nociach robím vlastné web stránky a píšem články. Rád varím, cestujem a lúštim hlavolamy. Vo voľnom čase cvičím power jogu, čítam knihy a hľadám geokešky. A som šťastný majiteľ jednej skvelej manželky a dvoch detí k tomu. www.gendzo.sk/autor/gendzo-macher

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.