GCJ7DW – Ulmer Münster Mid.Level (2)

Kešky by nemali byť na miestach, kde sa musí platiť vstupné. Aspoň také pravidlo si ja pamätám. Táto tu bude nejaká výnimka, pretože sa nachádza na prvom poschodí veže kostola Ulm Münster – dóm (kostol) v meste Ulm. A do veže sa platí vstupné – 5€ dospelí a 3,5€ deti / študenti. Lístky sa kupujú v automate, dnu vás pustí turniket, živú obsluhu ani netreba… No a keď hovorím na prvom poschodí, je to vo výške 70 metrov!

Žiaľ, respektíve našťastie, vežu práve rekonštruovali, takže vyššie sa ísť už nedalo. Každopádne kostol v Ulme je dodnes najvyšší kostol na svete a to vďaka veži vysokej 161,5 m. Do roku 1901 to bola dokonca najvyššia stavba na svete, potom ju však v rýchlom slede predbehli mrakodrapy stavané v Amerike a neskôr aj Ázii. Za mňa musí konštatovať, že výhľady boli aj z tejto úrovne dostačujúce :-).

Skrýšu samotnú sme objavili po chvíľke šmátrania, bolo mi asi jasné, že bude niekde hore na múriku, len bolo otázne kde presne.

Inak ešte jedna skrýša bola aj dole pod kostolom, tú sme však nenašli. Len mi spočiatku nebolo jasné, ako môžu byť dve kešky tesne jedna vedľa druhej (pravidlo minimálnej vzdialenosti 160 m). Až potom mi doplo, že tá druhá je vzdialená vzdušnou čiarou, pretože je na hornom poschodí! Aj keď neviem či viac ako tých 160 metrov, ale tak kašľať na ňu, aspoň som ju našiel…

PS: Zase na čas posledná keška počas našej dovolenky v Nemecku. Ďalšie niekedy nabudúce, teraz sa presúvame do Rakúskeho Salzburgu!

Poradové číslo:266
Dátum nájdenia:04.08.2022
Krajina:🇩🇪 DE
Geocache kód:GCJ7DW
Oficiálny log záznam:GL180ZXNV

Gendzo

Cez deň pracujem ako IT manažéris. Po nociach robím vlastné web stránky a píšem články. Rád varím, cestujem a lúštim hlavolamy. Vo voľnom čase cvičím power jogu, čítam knihy a hľadám geokešky. A som šťastný majiteľ jednej skvelej manželky a dvoch detí k tomu. www.gendzo.sk/autor/gendzo-macher

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.