GCKGA1 – Peklo / Hell

V areáli parku priľahlého k zámku Valtice, na jeho skoro až úplnom konci vzadu pri múre, nachádza sa peklo – umelá jaskyňa, vybudovaná ešte niekedy pred rokom 1850. Obdobná stavba – peklo, je tiež v Ledniciach – rovnako v zámockom parku. V čase svojho vzniku boli takéto atrakcie medzi panstvom veľmi obľúbené.

V súčasnosti je žiaľ peklo v dezolátnom stave poničené vandalmi a z dôvodu obavy o bezpečnosť je preto vstup do jeho vnútra zamrežovaný.

Skrýša bola kedysi umiestnená priamo vo vnútri, no po uzavretí bola presunutá mimo a teraz sa nachádza kúsok vedľa, v blízkosti jedného z chodníkov, ktoré lemujú celý park koldokola.

Poradové číslo:357
Dátum nájdenia:19.03.2023
Krajina:🇨🇿 CZ
Geocache kód:GCKGA1
Oficiálny log záznam:GL19AFFXF

Gendzo

Cez deň pracujem ako IT manažéris. Po nociach robím vlastné web stránky a píšem články. Rád varím, cestujem a lúštim hlavolamy. Vo voľnom čase cvičím power jogu, čítam knihy a hľadám geokešky. A som šťastný majiteľ jednej skvelej manželky a dvoch detí k tomu. www.gendzo.sk/autor/gendzo-macher

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.