Ráno na pláži (2. deň)

Zvyšok včerajšieho dňa sme strávili v hoteli a na pláži. Samozrejme sme si trochu pospali a potom sme boli pri vode. Dnes ráno sme si dali s Aďou skorší budíček a vybrali sa pozrieť na pláž. Nebolo to síce pri východe slnka, ale o 7:30 tu skoro ešte nikto nebol. Náš hotel stojí trochu osamote a slnečníkov je tu dostatok, takže cieľ našej rannej vychádzky nebol ani obsadzovať lehátka osuškami – aby bolo jasné. 🙂 Išli sme len tak obdivovať more, kým sa sem nenahrnú všetci rekreanti.

Tá pláž je úplne skvelá – jemný piesok, žiadne kamene, veľká a rozľahlá, do vody netreba vôbec topánky. Iba tie lehátka sa mi zdajú dosť ďaleko od vody. Na jednu aj na druhú stranu je najbližší iný hotel dostatočne vzdialený a zdá sa, že sem nikto iný okrem nášho hotela nechodí – čo je super, lebo to tu vôbec nie je prepchaté.

A takto skoro ráno nebol nikto ani pri bazéne… I keď oficiálne je kúpanie povolené od 8:00 do 20:00.

Strava zatiaľ perfektná, raňajky úplne špica super, keď toto zjem nemusím ani obedovať. Ha, žartujem, samozrejme, že musím. 🙂

Po večeri sme sa šli prejsť do najbližšej dediny Georgioupolis. Je vzdialená cca 1,5 km peši po afaltke, alebo sa dá prejsť aj po pláži, len treba prebrodiť nejaký potok. Pozreli sme stánky so suvenírmi a snažili sme sa nájsť kostol. Nejaký sme aj našli, ale všetko čo na ňom viselo bolo po grécky, takže smola – nerozumiem ani fň a neviem to ani napísať do Google Translatora, keďže neviem písať v gréckej abecede. Nevadí, do nedele (omša) to nejako vyriešime.

Keď sme sa vrátili na hotel, na chvíľku sme ešte zaparkovali v bare. Práve končilo vystúpenie – dnes bol ako sme sa dodatočne dozvedeli grécky večer. Aďa si aj zatancovala – učili ich tancovať „gréka Zorbu“ a ešte jeden tanec.


Gendzo

Cez deň pracujem ako IT manažéris. Po nociach robím vlastné web stránky a píšem články. Rád varím, cestujem a lúštim hlavolamy. Vo voľnom čase cvičím power jogu, čítam knihy a hľadám geokešky. A som šťastný majiteľ jednej skvelej manželky a dvoch detí k tomu. www.gendzo.sk/autor/gendzo-macher

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.