GC1GZE6 – Moravské more – východ

Táto skrýša ma potrápila 2x. Najprv začiatkom jari, nejakých 100 nájdených kešiek dozadu, kedy sme boli s manželkou na výlete na Morave. To som chodil a krokoval po okolí, no nič nenašiel. Vtedy som to vzdal, manželka jednoducho nemá pochopenie pre moje huncútstva. 🙂 Skrýša je síce venovaná „moravskému moru“ = Novomlýnskej nádrži, no jej hľadanie začína pri vyhliadkovej veži Dalibor, respektíve presnejšie pri kaplnke sv. Urbana stojacej hneď vedľa.

Náhoda chcela, že som sa na tomto mieste ocitol znovu – tentokrát v neďalekom vinárstve „U kapličky“, na jednej firemnej akcii. Na druhý deň po nabootovaní z ochutnávky vína a husacích hodov, ktoré sme absolvovali v predošlý večer, pustili sme sa do hľadania tentokrát aj s geokolegom, dokonca skúsenejším ako som ja. Najprv som sa nechal nalákať na jeho tvrdenie, že to stačí metre pripočítať (odpočítať) k GPS súradniciam, to potom zadáš do navigácie a dovedie ťa to presne na dané miesto… Ha! Samozrejme nestačí a metre sa priamo k súradniciam pripočítať nedajú, je na to nejaký vzorec, ten sme však nevedeli a ignorovali 🙂.

Najprv nás to doviedlo na nejaké paintballové ihrisko, ktoré sa na prvý pohľad aj zdalo ako vhodné miesto na úkryt. To sme si ale pozreli fotky z logov a pochopili sme, že sme kdesi úplne mimo. Postupom času sa naše zúfalstvo zmenilo na chaotické pobehovanie po okolí, až sme sa pri hľadaní rozdelili. Ja som na to nakoniec išiel jednoduchým princípom: treba zájsť predpísaných x metrov od skrýše jedným smerom (čo mi vie priamo zmerať v mobile appka c:geo) a potom chodiť y metrov po kružnici. A tak aj bolo, za chvíľu som už kukal niekam kde to vyzeralo keškovo a bola tam!

No čo vám poviem – čo človek nespraví pre to, aby predýchal tú ochutnávku vína z predošlého dňa a mohol spokojne šoférovať domov 😁.

Poradové číslo:449
Dátum nájdenia:14.11.2023
Krajina:🇨🇿 CZ
Geocache kód:GC1GZE6
Oficiálny log záznam:GL1B4K87Z

Gendzo

Cez deň pracujem ako IT manažéris. Po nociach robím vlastné web stránky a píšem články. Rád varím, cestujem a lúštim hlavolamy. Vo voľnom čase cvičím power jogu, čítam knihy a hľadám geokešky. A som šťastný majiteľ jednej skvelej manželky a dvoch detí k tomu. www.gendzo.sk/autor/gendzo-macher

1 odpoveď

  1. 20.11.2023

    […] na obed sme sa vrátili z firemenj akcie na Morave, kde som teda odlovil aspoň tú jednu skrýšu GC1GZE6, čo sa mi minule nepodarilo, a už hneď poobede som sa presúval na ďalšiu firemnú akciu […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.