GC6KZEV – Klimatia beach

Prvé dni dovolenky mi nebolo najlepšie, chytil som nejaký vírus alebo čo. Ale keďže na ďalší deň sme už mali v pláne meniť miesto pobytu a presúvať sa z Paleokastritsi späť do hlavného mesta Korfu (Kerkyri), nejak zázračne som vyzdravel, lepšie povedané – prehlásil som sa za zdravého. A keďže sa mi ale nechcelo vypekať na rozhorúčenej pláži bez slnečníka, vybral som sa ešte na menšiu turistiku po ostrove, na protiľahlú časť zátoky, pohľadať nejaké skrýše.

Po obvode celého ostrova sú menšie i väčšie pláže, niektoré však také prťavé a bez poriadneho prístupu, že sa na ne dalo dostať vlastne iba loďkami. Chodník, po ktorom som sa vybral preskúmať ostrov, tiež nepatril medzi najpohodlnejšie – bola to niečo ako naša „žltá“ turistická značka, ale chvíľami sa bolo treba aj predierať pomedzi kríky, alebo liezť cez skaly. No videl som po ceste niekoľko takýchto malých plážičiek, na niektoré sa aj dalo zostúpiť, na niektoré ani nie. Táto s názvom „Klimatia“ bola z tých menších, napriek tomu tu bolo relatívne plno.

Prvá keška po ceste, ktorú som mal vyhliadnutú mi nejako nevyšla, až dodatočne som zistil, že má vysokú obťažnosť – bolo potrebné sa ku nej plaviť a potom preplávať do nejakej jaskyne. Každopádne táto druhá už mala „normálnu“ náročnosť, a aj keď mi chvíľku trvalo, kým som ju našiel, nejak som sa nevedel zorientovať ani podľa fotohintu, no nakoniec som ju našiel presne tam, kde som hneď od začiatku predpokladal, že aj bude.

Poradové číslo:423
Dátum nájdenia:16.08.2023
Krajina:🇬🇷 GR
Geocache kód:GC6KZEV
Oficiálny log záznam:GL1APG3XB

Gendzo

Cez deň pracujem ako IT manažéris. Po nociach robím vlastné web stránky a píšem články. Rád varím, cestujem a lúštim hlavolamy. Vo voľnom čase cvičím power jogu, čítam knihy a hľadám geokešky. A som šťastný majiteľ jednej skvelej manželky a dvoch detí k tomu. www.gendzo.sk/autor/gendzo-macher

1 odpoveď

  1. 10.09.2023

    […] cca 10 km (pláž na obrázku hore). Cestou som nazrel a odlovil kešku aj na susednej pláži Klimatia. Aj tu sa kúpali ľudia, ktorých sa sem doviezli na loďkách. Bolo ich tu celkom dosť, dokonca […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.