GC890F – Castle cache

GC890F – Výhľad na hrad Heidelberg z terasy parku.

V Heidelbergu sme už boli – síce to bolo dávno, v roku 2011, ale boli. Takže keď náš kultúrny vedúci zahlásil, že deň ešte neskončil a cestou z Heppenheimu sa ešte zastavíme pozrieť aspoň hrad v Heidelbergu, keď už teda celé mesto nestíhame, posádka trochu frflala. No nakoniec to bolo fajn, pretože som tam mohol nájsť kešku (v roku 2011 som ešte kešky nehľadal) a na hrad sme došli práve v čase „golden hour“, takže zábery boli famózne.

GC890F – Výhľad priamo od skrýše.

Moja pamäť je čisto vizuálna – keď raz niečo uvidím, zapamätám si to skoro navždy. Nie vždy to viem verbálne opísať, ale keď prídem aj po rokoch na dané miesto, všetko sa mi znovu vybaví a viem sa tam hneď orientovať. Tak tomu bolo aj na tomto hrade. „A teraz pôjdeme tam, je tam taká plošina a odtiaľ bude vidieť celé mesto,“ hovorím im. Decká tie si to samozrejme nepamätali, ale kultúrny vedúci – ten by teda mohol, keď nás furt niekam vláči :-). Čo som si však ani ja nepamätal bolo, že tam hore vedie pozemná / podzemná lanovka.

Samotná keška bola super – konečne poriadna krabica! Nie žiadne magnetické pidi somarinky. Normálne veľká plechová krabica ako od topánok. A v nej aj poriadny logbook. Takto sa to robí, do psej matere! Inak od skrýše výhľad skoro žiadny, každopádne je trochu mimo, aby sa dala dobre hľadať, takže veľké výhľady som zase ani nečakal. Preto ako titulnú fotku používam jednu gýčovú – fotenú z terasy parku, ktorý sa rozprestiera okolo hradu.

Poradové číslo:265
Dátum nájdenia:02.08.2022
Krajina:🇩🇪 DE
Geocache kód:GC890F
Oficiálny log záznam:GL180ZWTJ

Gendzo

Cez deň pracujem ako IT manažéris. Po nociach robím vlastné web stránky a píšem články. Rád varím, cestujem a lúštim hlavolamy. Vo voľnom čase cvičím power jogu, čítam knihy a hľadám geokešky. A som šťastný majiteľ jednej skvelej manželky a dvoch detí k tomu. www.gendzo.sk/autor/gendzo-macher

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.