#002/2021 – Biela noc

(Ne)pravidelný vLog a podcast Prvá dobrá číslo 002/2021 zo dňa 27.9.2021 (pondelok)

Reštart vlogu/podcastu Prvá dobrá? Veď uvidíme! 🙂

V dnešnej časti trochu o podujatí s názvom Biela noc:

Biela noc

Biela noc sa už tradične koná na jeseň v uliciach Bratislavy a Košíc. Minulý ročník bol pre pandémiu zrušený, aktuálny roční sa zorganizovať podarilo aj vďaka tomu, že akcia je rozložená až do 3 týždňov (víkendov) a väčšina umeleckých diel je vystavená vonku.

Biela noc je prestížny medzinárodný umelecký projekt, ktorý má za úlohu priblížiť širokej verejnosti súčasné formy umenia ako aj netradičné, nepoznané a významné miesta európskych metropol.

V uliciach Bratislavy a potom aj Košíc sú inštalované rôzne umelecké diela, väčšinou založené na hre svetla a tieňov, niekedy sprevádzané zvukovými efektami, animáciami a podobne. Nie som veľký fanúšik moderného umenia a mám problém rozoznať „umeleckú performance“ od svietiaceho billboardu alebo reklamy najbližšej trafiky, ale keď nič inšie, tak Biela noc je dobrá príležitosť prejsť sa nočnými ulicami mesta, vychutnať si jeho atmosféru, zastaviť sa niekde na zmrzlinu alebo pohár vína, či aspoň nazbierať kroky do fitnes aplikácie.

Nezabudnite, že Biela noc potrvá v Blave už iba jeden týždeň! Sledujte oficiálny program, alebo si nainštalujte ich appku, pretože nie všetko je viditeľné každý deň a niektoré veci robia efekty iba v určité hodiny… Najviac vecí býva v prevádzke cez víkend.

Bratislava: 17.9. – 3.10.2021

Košice: 9.10. – 24.10.2021

Viac info ma ofiko stránke podujatia: www.bielanoc.sk


Gendzo

Cez deň pracujem ako IT manažéris. Po nociach robím vlastné web stránky a píšem články. Rád varím, cestujem a lúštim hlavolamy. Vo voľnom čase cvičím power jogu, čítam knihy a hľadám geokešky. A som šťastný majiteľ jednej skvelej manželky a dvoch detí k tomu. www.gendzo.sk/autor/gendzo-macher

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.