#004/2020 – Trvalo udržateľná móda; Greenwashing; Bratislavský Mestský bazár na Bazovej

(Ne)pravidelný vLog a podcast Prvá dobrá číslo 004/2020 zo dňa 11.9.2020 (piatok)

Trvalo udržateľná móda je presným opakom takzvanej fast fashion (rýchlej módy), ktorá je typická pre svoju nadprodukciu a negatívny vplyv na životné prostredie. Naozaj to funguje, alebo sa jedná len o greenwashing – a tým pádom ďalší marketingový ťah bez skutočnej zmeny?

Ak sa chcete správať ekologicky, nestačí sa spoliehať len na výrobné postupy módnych značiek. Výroba trvalo udržateľnej módy je len prvá časť skladačky. Druhá, ešte podstatnejšia časť, ste vy – koľko vecí si kupujete a čo s nimi spravíte, keď im už neviete nájsť upotrebenie. Vyhodíte ich, predáte za symbolický peniaz, alebo ešte lepšie – darujete ich niekomu, kto ich ďalej využije?

A preto dávam do pozornosti práve Bratislavský Mestský bazár na Bazovej:

„Počas septembra bude v centrále OLO prebiehať zber vecí vhodných na opätovné použitie. Záujemcovia môžu priniesť nepotrebné, ešte použiteľné veci, ktoré by inak vyhodili a stali sa odpadom. Následne si tieto veci v rámci októbrového podujatia Mestský bazár môžu za symbolický príspevok do verejnej zbierky kúpiť noví majitelia, ktorí im takto dajú druhú šancu. Vyzbierané financie budú vedené na transparentom účte a budú použité na budovanie stabilného bratislavského centra opätovného použitia.“

Viac info na https://www.olo.sk/kolo/


Gendzo

Cez deň pracujem ako IT manažéris. Po nociach robím vlastné web stránky a píšem články. Rád varím, cestujem a lúštim hlavolamy. Vo voľnom čase cvičím power jogu, čítam knihy a hľadám geokešky. A som šťastný majiteľ jednej skvelej manželky a dvoch detí k tomu. www.gendzo.sk/autor/gendzo-macher

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.