Martina Töröková (redaktorka TV spravodajstva) – Novinárska práca mi dáva priestor pre veľkú kreativitu

Pozvanie do tejto časti môjho podcastu Prvá dobrá prijala Martina Töröková, ktorú môžete poznať najmä zo spravodajstva TV Markíza, kde pôsobí ako redaktorka televíznych novín.

Martina sa venuje žurnalistike už od strednej školy. Počas štúdia na gymnáziu pracovala v Televízii Turiec, potom popri vysokej škole v rádiu Twist (neskôr sa premenovalo na rádio Viva), no a od roku 2007 funguje ako redaktorka hlavného spravodajstva v spomínanej TV Markíza. Je vášnivá turistka a keďže býva na okraji Záhoria, často navštevuje kopce v Malých Karpatoch.

V podcaste mi prezradila veľa zo zákulisia práce redaktora TV spravodajstva – aké je to stíhať večernú uzávierku, či ju motivuje časový stres a ako vyzerá proces výroby reportáže, ale aj to aké je to komunikovať s oficiálnymi inštitúciami štátu v dnešnej pandemickej dobe.

V druhej časti podcastu sa tiež dozviete, aké zaujímavé miesta v Malých Karpatoch rada navštevuje, či by chcela vstúpiť do klubu Priateľov nepriaznivého počasia 🙂 a či má rada radšej leto alebo zimu a otužovanie.

Vypočujte si rozhovor s Martinou Törökovou v podcaste Prvá dobrá:


Nahrávka vznikla „na prvú dobrú“ dňa 23.1.2021. Rozhovor bol autorizovaný. Všetky prezentované informácie sú bez záruky.


Použitá fotografia: Martina Töröková / Autor: TV Markíza

Gendzo

Cez deň pracujem ako IT manažéris. Po nociach robím vlastné web stránky a píšem články. Rád varím, cestujem a lúštim hlavolamy. Vo voľnom čase cvičím power jogu, čítam knihy a hľadám geokešky. A som šťastný majiteľ jednej skvelej manželky a dvoch detí k tomu. www.gendzo.sk/autor/gendzo-macher

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.