Pozorovateľňa zvierat Vydrica

Pozorovateľňa zvierat Vydrica

Na pol ceste medzi Mariánkou a bratislavskou mestskou časťou Rača vyrástol drevený prístrešok – pozorovateľňa zvierat. Pomenovanie je odvodené od lokality prameňa Vydrica. Od 1.2.2022 je toto územie vyhlásené za prírodnú rezerváciu. Platí tu prísny zákaz hospodárskej ťažby dreva a výstavby. Zvýšená miera ochrany však nemá vplyv na voľný pohyb turistov či cyklistov a ich aktivity – umožnené je opekanie aj zber húb. V lese sa dá aj cez deň spozorovať divá zver ako napríklad daniele, muflóny, diviaky, líšky alebo bažanty.

My sme si sem vyšli na nedeľnú prechádzku z Mariánky, cez Malý Slavín a Pánovu lúku. Druhú trasu z Rače nemáme prejdenú, avšak predpokladám, že sa rovnako jedná o nenáročnú turistiku po lesných cestách a chodníkoch. V pozorovateľni je zriadené terasovité sedenie pre niekoľkých ľudí. V nedeľu však býva návštevnosť väčšia a pozorovateľňa častokrát obsadené ľuďmi, ktorí si tam robia piknik, takže ak chcete skutočne pozorovať zvieratá, budete sa tam musieť vypraviť niekedy doobeda cez týždeň.


Gendzo

Cez deň pracujem ako IT manažéris. Po nociach robím vlastné web stránky a píšem články. Rád varím, cestujem a lúštim hlavolamy. Vo voľnom čase cvičím power jogu, čítam knihy a hľadám geokešky. A som šťastný majiteľ jednej skvelej manželky a dvoch detí k tomu. www.gendzo.sk/autor/gendzo-macher

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.