Pozorovateľňa zvierat Vydrica

Pozorovateľňa zvierat Vydrica

Na pol ceste medzi Mariánkou a bratislavskou mestskou časťou Rača vyrástol drevený prístrešok – pozorovateľňa zvierat. Pomenovanie je odvodené od lokality prameňa Vydrica. Od 1.2.2022 je toto územie vyhlásené za prírodnú rezerváciu. Platí tu prísny zákaz hospodárskej ťažby dreva a výstavby. Zvýšená miera ochrany však nemá vplyv na voľný pohyb turistov či cyklistov a ich aktivity – umožnené je opekanie aj zber húb. V lese sa dá aj cez deň spozorovať divá zver ako napríklad daniele, muflóny, diviaky, líšky alebo bažanty.

My sme si sem vyšli na nedeľnú prechádzku z Mariánky, cez Malý Slavín a Pánovu lúku. Druhú trasu z Rače nemáme prejdenú, avšak predpokladám, že sa rovnako jedná o nenáročnú turistiku po lesných cestách a chodníkoch. V pozorovateľni je zriadené terasovité sedenie pre niekoľkých ľudí. V nedeľu však býva návštevnosť väčšia a pozorovateľňa častokrát obsadené ľuďmi, ktorí si tam robia piknik, takže ak chcete skutočne pozorovať zvieratá, budete sa tam musieť vypraviť niekedy doobeda cez týždeň.

❱❱❱ Náročnosť výletu: 3/5


Gendzo

Cez deň pracujem ako IT manažéris. Po nociach robím vlastné web stránky a píšem články. Rád varím, cestujem a lúštim hlavolamy. Vo voľnom čase cvičím power jogu, čítam knihy a hľadám geokešky. A som šťastný majiteľ jednej skvelej manželky a dvoch detí k tomu. www.gendzo.sk/autor/gendzo-macher

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.