#007/2020 – Pravidlo 1-9-90; COVID-19 – popierači a zľahčovači; Exponenciálna krivka; Čo môžete robiť vy?

(Ne)pravidelný vLog a podcast Prvá dobrá číslo 007/2020 zo dňa 17.10.2020 (sobota)

Vypočujte si túto časť Prvej dobrej ako podcast:

Pravidlo 1 – 9 – 90

1% ľudí na internete obsah tvorí. 9% na tento obsah aktívne reaguje – komentuje alebo zdieľa. 90% ľudí sú pasívni konzumenti, občas dajú like, ale nemajú potrebu sa prejavovať. Avšak určite majú svoj názor.

Toho, kto zdieľa hoaxy a fakenews asi cez diskusiu nepresvedčíte – on väčšinou žije vo svojom svete a váš názor ho nezaujíma. Zamerajte sa na tých 90% – diskutujte vecne a s chladnou hlavou, pretože 90% používateľov sociálnej siete vás stále potichu číta a ich môžete ovplyvniť.

Nárast prípadov ochorenia COVID-19

Aj ľudia, o ktorých som si myslel, že sú +/- pri zmysloch, sa na Facebooku prejavujú nie úplne príčetne.

Právo na názor sme dotiahli až tak ďaleko, že niektorí jedinci nadobudli presvedčenie, že môžu hovoriť úplne do všetkého.

Ono to tak však nefunguje, že kto má viac like má aj pravdu! A nie každý, kto ide proti prúdu pravdu skutočne odhaľuje!

Popierači a hoaxéri

Zdieľajú úplné hlúposti, diskutovať sa s nimi väčšinou nedá, idú si svojou cestou.

Pseudo odborníci

Zdieľajú „názory“ pseudo lekárskych celebrít ako Bukovský a kardiológ Fisher. Osobný prospech a ego skrývajú za „iný názor“ na tému. Citujú zahraničných lekárov, ktorí sú buď podobne drbnutí ako oni, alebo je to vytrhnuté z kontextu.

Bežní zľahčovači

COVID je len vírus = bežná chrípka. Robí sa okolo toho zbytočný cavik. Testy sú nespoľahlivé, 2x testovaný mal vždy iný výsledok. Pozitívny ešte nerovná sa chorý, lebo keď si bez príznakov, nemôžeš byť označený za chorého…

Čo ma na tom celom vytáča

Ja som zdraví, zomierajú iba ľudia, ktorí majú aj inú diagnózou.

1 – S civilizačnými chorobami môžete dnes žiť aj celý život. Mladšie ročníky majú mylnú predstavu o tom, že zdravie majú iba vo svojich rukách. Veľa chorôb však jednoducho dostanete a nie je to vaša vina.

2 – Vychytralci, ktorí hľadajú spôsob ako vydrbať so systémom – rúško pod nosom, korona párty v zavretej krčme, hromadné cvičenie (jogy) na tajňáša…

Tak si už kurva priznajme, že ide do tuhého a prestaňme hľadať útechu v hlúpostiach. Popieraním to samé nezmizne!

Čo už vieme o COVID-19

Nakazených je omnoho viac, pretože veľa ľudí má len mierne príznaky a netestuje sa.

Prečo stále pribúdajú nakazení, aj keď už sú zavedené opatrenia? Príčinou je časový odstup – odhadom 12-14 dní, kým sa chorí dostane do štatistiky. Reálne bude potrebný mesiac, možno až 6-7 týždňov, aby sa opatrenia nejako prejavili! Ak ich budeme vôbec dodržiavať.

Pozerajte sa na dáta! Grafy jasne ukazujú exponeciálu rastu! Grafy zobrazujúce len denný prírastok sú preto zavádzajúce. Podstatný je graf celkového počtu chorých a z toho hospitalizovaných. Veľké percento ľudí bude do 2 týždňov potrebovať lekársku starostlivosť.

Čo môžete robiť vy?

  1. Šírte osvetu – na sociálnych sieťach aj offline – zamerajte sa na tých 90%.
  2. Osobný lockdown – nestretávajte sa, necestujte, stráňte sa ľudí, nechoďte na návštevy, už vôbec nie na rodinné oslavy. Je to aj v ich záujme, nakazení môžete byť aj vy.
  3. Rúško, Odstup, Ruky – najdôležitejší je odstup. Potom rúšo a ruky.
  4. Sledujte odborníkov a nie pablbov.
  5. Ak máte právomoc, pošlite ľudí domov na homeoffice, nech necestujú.

Na záver jedno inšpiratívne video


Gendzo

Cez deň pracujem ako IT manažéris. Po nociach robím vlastné web stránky a píšem články. Rád varím, cestujem a lúštim hlavolamy. Vo voľnom čase cvičím power jogu, čítam knihy a hľadám geokešky. A som šťastný majiteľ jednej skvelej manželky a dvoch detí k tomu. www.gendzo.sk/autor/gendzo-macher

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.