Drevený kostol (Tvrdošín)

Drevený gotický kostol Všetkých svätých nachádzajúci sa neďaleko centra mesta Tvrdošín pochádza z konca 15. storočia. V roku 1993 bol kostol rekonštruovaný a reštaurovaný. Je najstaršou zachovalou stavebnou pamiatkou mesta Tvrdošín.

Drevený gotický kostol Všetkých svätých (Tvrdošín)

Kostol je pre verejnosť sprístupnený iba počas letnej sezóny. Mimo sezóny je možné obhliadku dohodnúť telefonicky (aspoň 1 deň pred návštevou). Viac info o kostole, otváracích hodinách a vstupnom sa dozviete na stránkach mesta Tvrdošín.

V interiéri sa nachádza barokový oltár z konca 17. storočia, neskoro renesančná kazateľnica z roku 1654 s postavami evanjelistov, maľby apoštolov, obraz Svätého Juraja a ostatné domáce maľby. Interiér sme žiaľ nevideli – keďže sme ho navštívili v zime kostol bol aktuálne zatvorený a návštevu sme dohodnutú nemali. Každopádne, niekedy v lete sa sem určite ešte vyberieme.

Zaparkovať je možné v tesnej blízkosti domu smútku – kostol sa nachádza priamo na cintoríne. Alternatívne je možné nechať auto na veľkom parkovisku hneď vedľa hlavnej cesty vedúcej cez mesto, medzi obchodmi Jednota a CBA, oproti Slovenskej sporiteľni. Odtiaľ je to ku kostolíku len pár sto metrov – navigovať vás budú veľké smerové tabule.

Mapa okolia

Odporúčané miesta v blízkom okolí:

❱❱❱ Náročnosť výletu: 1/5


Gendzo

Cez deň pracujem ako IT manažéris. Po nociach robím vlastné web stránky a píšem články. Rád varím, cestujem a lúštim hlavolamy. Vo voľnom čase cvičím power jogu, čítam knihy a hľadám geokešky. A som šťastný majiteľ jednej skvelej manželky a dvoch detí k tomu. www.gendzo.sk/autor/gendzo-macher

2 komentáre

  1. 09.01.2022

    […] v centre Tvrdošína pri hlavej ceste, pretože sme sa počas výletu ešte zastavili pozrieť Drevený gotický kostolík na miestnom cintoríne, ktorý sme tým pádom mali po ceste (určite odporúčam). Podľa mapy sme […]

  2. 22.02.2023

    […] Drevený kostolík v Tvrdošíne sme už navštívili (zvonku) minulý rok, ale vtedy som na geocaching trochu dlabal, takže dnes sme sa sem museli vrátiť, aby som odlovil aj túto skrýšu. […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.