Hrad Korlátka

Zrúcanina hradu Korlátka

Zrúcanina hradu Korlátka (Korlátko, alebo aj Korlátsky hrad) sa nachádza v západnej časti Malých Karpát, neďaleko obce Cerová, pri časti Rozbehy. Hrad pochádza z 13. storočia, opustený bol v 18. storočí. Do dnešných čias sa z neho zachovali zvyšky valcovej hradnej veže, časť paláca a obvodové múry s viditeľnou priekopou a podporným múrom padacej brány. Najviac zachovaná zostala hospodárska budova v predhradí.

Prístupových ciest na hrad je viacero, tá najkratšia je naozaj nenáročná a zvládnu ju aj deti / kočíky. Pohyb s kočíkom na hrade samozrejme možný nie je, vzhľadom na výškový terén. Na hrad Korlátka sa môžete dostať:

  • Priamo po asflatke z obce Cerová – autom viete prísť až do časti Rozbehy hore na kopci, kde je možné zaparkovať na veľkom parkovisku pri cintoríne. Odtiaľ je to na hrad už iba 600 metrov skoro po rovine.
  • Po žltej značke z obce Prievaly.
  • Po modrej značke od vodnej nádrže Buková.
  • Po zelenej značke z obce Buková.

Vstupné na hrad sa neplatí, rovnako je zdarma aj parkovisko pri cintoríne.

Hrad je voľne prístupný počas celého roka. Z hradu sú pekné výhľady smerom na obce Cerová, Jablonica a mesto Senica. Smerom na opačnú stranu výhľad nič moc – ponad stromy je vidieť akurát vrtule neďalekého veterného parku Cerová.

Priamo pod hradom – v areáli hradu, sa nachádza mini-jaskyňa.

Výlet na hrad Korlátko odporúčam spojiť aj s návštevou rozhľadne Rozbehy. Každopádne, ak prídete autom, pravdepodobne budete parkovať priamo pod rozhľadňou, takže ju nemôžete minúť. 🙂

❱❱❱ Náročnosť výletu: 2/5


Gendzo

Cez deň pracujem ako IT manažéris. Po nociach robím vlastné web stránky a píšem články. Rád varím, cestujem a lúštim hlavolamy. Vo voľnom čase cvičím power jogu, čítam knihy a hľadám geokešky. A som šťastný majiteľ jednej skvelej manželky a dvoch detí k tomu. www.gendzo.sk/autor/gendzo-macher

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.