Rozhľadňa Rozbehy

Rozhľadňa Rozbehy

Neďaleko obce Cerová, na okraji Malých Karpát, nachádza sa mini rozhľadňa Rozbehy. Je postavená v nadmorskej výške 460 m.n.m. a má výšku 7 metrov. Je vybudovaná z betónových tvárnic obložených prírodným kameňom. V blízkosti sa nachádza turistická chata, zrúcanina hradu Korlátko a prvý veterný park na Slovensku.

Návštevníkom sa ponúka pohľad na severnú časť Záhorskej nížiny a najvyšší vrch Malých Karpát Záruby. Pri dobrej viditeľnosti je pekný pohľad východným smerom na Zobor, Tríbeč, Považský Inovec, mesto Hlohovec, severne na Bradlo s Mohylou Milana Rastislava Štefánika, na pohorie Bielych Karpát a vrch Veľká Javorina. Na severozápade sú vidieť kopce Chvojnickej pahorkatiny a Pálavy. Pekný pohľad je aj na mesto Senica, obce Jablonica, Osuské, Hlboké, Dojč, Smrdáky, Štefanov.

Najjednoduchší prístup k rozhľadni je autom cez obec Cerová. V Cerovej odbočte hore do kopca a pokračujte až do časti Rozbehy. Keď prídete na koniec asfaltovej cesty, zaparkujete pri miestnom cintoríne a ste defacto priamo pod rozhľadňou. K rozhľadni sa však dá dostať aj po turistických značkách z rôznych smerov – viď mapa.

Za vstup na rozhľadňu sa neplatí, rovnako ani za parkovné. Rozhľadňa je prístupná počas celého roka, za každého počasia. Jej návštevu odporúčam spojiť s následnou krátkou prechádzkou na hrad Korlátka. Kto má záujem, môže sa ešte prejsť aj popod vrtule veterného parku.

❱❱❱ Náročnosť výletu: 2/5


Gendzo

Cez deň pracujem ako IT manažéris. Po nociach robím vlastné web stránky a píšem články. Rád varím, cestujem a lúštim hlavolamy. Vo voľnom čase cvičím power jogu, čítam knihy a hľadám geokešky. A som šťastný majiteľ jednej skvelej manželky a dvoch detí k tomu. www.gendzo.sk/autor/gendzo-macher

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.