Rozhladňa na Borovej (Tvrdošín)

Drevená rozhľadňa so super dvojitou hojdačkou a prístreškom nad mestom Tvrdošín

Nad mestom Tvrdošín sa nachádza skvelá drevená rozhľadňa – Rozhľadňa na Borovej, ktorá ponúka super výhľady do širokého okolia. Okrem samotného Tvrdošína z nej môžete vidieť aj časť mesta Trstená, Oravskú priehradu, vysielač Magurka, neďaleký vrch Uhlisko, ale aj Západné Tatry a vrch Babiu horu.

Výhľad na Oravskú priehradu z drevenej rozhľadne Tvrdošín.

K rozhľadni vedie niekoľko prístupových (poľných) ciest, ktoré umožňujú sa k nej dopraviť dokonca aj autom. Je teda na vás, či necháte auto dole v meste a spravíte si cca hodinovú prechádzku smerom hore, alebo ho odložíte niekde na pol ceste a ušetríte tak pár sto metrov šľapania. A keďže sa rozhľadňa nachádza v podstate presne medzi Tvrdošínom a Trstenou, môžete sa k nej vybrať aj z Trstenej (napríklad ako odbočka z Uhliska cestou na Oravskú priehradu).

Dvojitá hojdačka pod prístreškom hneď v tesnej blízkosti rozhľadne.
Výhľad z rozhľadne smerom na Tvrdošín.

My sme zaparkovali v centre Tvrdošína pri hlavej ceste, pretože sme sa počas výletu ešte zastavili pozrieť Drevený gotický kostolík na miestnom cintoríne, ktorý sme tým pádom mali po ceste (určite odporúčam). Podľa mapy sme to mali hore cca 3,5km, čo je taká ideálna prechádzka, ktorá sa dala absolvovať aj v zime a po zamrznutých cestách a chodníkoch. Najprv sme sa vybrali po asfaltke až k záhradkárskej osade, odtiaľ pokračuje poľná cesta až k rozhľadni.

Výhľad smerom na vysielač Magurka.
Výhľad smerom na vrch Uhlisko.

Mapa okolia

Odporúčané miesta v blízkom okolí:

❱❱❱ Náročnosť výletu: 2/5


Gendzo

Cez deň pracujem ako IT manažéris. Po nociach robím vlastné web stránky a píšem články. Rád varím, cestujem a lúštim hlavolamy. Vo voľnom čase cvičím power jogu, čítam knihy a hľadám geokešky. A som šťastný majiteľ jednej skvelej manželky a dvoch detí k tomu. www.gendzo.sk/autor/gendzo-macher

1 odpoveď

  1. 09.01.2022

    […] Rozhľadňa nad mestom Tvrdošín […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.