3. deň – Krásy prírody

30.8.2000, streda

Nävekvarn

V noci pršalo, aj mi bola zima. Teda zima mi je na nohy a hlavu, na chrbte som spotený. Na hlavu si dávam košeľu – ľutujem, že som si nezobral čiapku. Spalo sa mi oveľa lepšie ako predchádzajúcu noc, je tu ticho a pokoj. Iba občas prešla okolo loď. Ináč zaujímavé, lode chodia furt len jedným smerom, von do mora. Do prístavu musia chodiť inokade. Vstávam o 9:45. Stan je úplne mokrý, ale začína svietiť slnko a zdá sa, že čochvíľu vyschne. Zatiaľ teda raňajkujem a píšem. Do 12:00 stan ako-tak uschol a ja som stihol ešte aj obed. Odchádzam preč. Na mape vidím nejakú značku, že „panoramatic view“, tak to skúsim nájsť.

Po chvíli chôdze neviem kam som došiel k nejakej zátoke s chlapom a malým deckom. Ten mi vysvetlil, že keď chcem turistiku, mám ísť po oranžových značkách s písmenom „S“. Je to niečo ako naša turistická cesta. Takže zvyšok dňa šlapem po značke. Prešiel som asi 15km a som úple mŕtvy. Nielenže ťahám zo sebou batoh, ale aj tá cestička sa naschvál kľukatí, aby mal turista čo najväčší zážitok. V lese rastie neuveriteľne veľa hríbov. Jedlé hríby rastú normálne na chodníku a tesne vedľa neho. Cesta občas vedie popri mori, občas cez les. Podvečer ma to už nebaví, nestretol som skoro ani dušu, iba pri mori v jednej zátoke boli asi 4 ľudia.

Teraz som sa utáboril vedľa nejakého farmárskeho domu. Pýtal som sa chlapa (posunkovou rečou), či tu môžem ostať a hádam pochopil :-). Až teraz si uvedomujem, čo všetko mám, keď mám kde bývať a keď sa môžem hocikedy osprchovať. A to ma ešte čaká pekných pár dní vonku. Na hlavu si teda dávam tričko s dlhými rukávmi (rukávy uväzujem pod bradou ako šatku), vliezam do spacáka a idem spať. Je 20:30 a ja ďakujem, že stan je komárotesný, lebo tie sú neuveriteľne zúrivé.

[Pokračovanie: 4. deň – Koniec lozenia po lese]


Gendzo

Cez deň pracujem ako IT manažéris. Po nociach robím vlastné web stránky a píšem články. Rád varím, cestujem a lúštim hlavolamy. Vo voľnom čase cvičím power jogu, čítam knihy a hľadám geokešky. A som šťastný majiteľ jednej skvelej manželky a dvoch detí k tomu. www.gendzo.sk/autor/gendzo-macher

1 odpoveď

  1. 26.12.2016

    […] [Pokračovanie: 3. deň – Krásy prírody] […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.