Pleso pod Zverovkou – Maras

Pleso pod Zverovkou, ktoré miestni nazývajú aj pleso Maras, sa nachádza v Roháčskej doline v Západných Tatrách. Je to najnižšie položené pleso v Tatrách (973 m. n. m.). Je cca 82 m dlhé a 52 m široké a dosahuje maximálnu hĺbku 4,3 m. Nemá povrchový prítok ani odtok a vzniklo z ľadovca.

Okolo plesa vedie zelená turistická značka začínajúca pri chate Zverovka, smerom na Sedlo pod Osobitou, a tiež aj Náučný chodník Zverovka. Najbližšie miesto, ako sa k plesu môžete dostať autom, je parkovisko chaty Primula (cca 400 metrov). Ak chcete trochu dlhšiu prechádzku, môžete zaparkovať pri chate Zverovka a vydať sa po spomínanej zelenej turistickej značke (cca 1km), alebo zaparkovať až na parkovisku lyžiarskeho strediska Zverovka – Spálená (cca 2,5 km). Parkovanie na Zverovke je v zime zadarmo, počas letnej turstickej sezóny sa však platí celodenné parkovné (priamo v búde na parkovisku).

Ako môžete vidieť na fotkách, ja som toto pleso navštívil v zime, takže v jeho okolí veľa turistov nebolo. Každopádne, trasa je to nenáročná, prechádzku k nemu by mali zvládnuť aj deti / menej zdatní turisti.

Tipy na výlety v blízkom okolí

Ak už budete na Zverovke, odporúčam navštíviť aj nasledovné lokality, sú v podstate úplne blízko, dokonca priamo na trase k plesu Maras:

❱❱❱ Náročnosť výletu: 2/5


Gendzo

Cez deň pracujem ako IT manažéris. Po nociach robím vlastné web stránky a píšem články. Rád varím, cestujem a lúštim hlavolamy. Vo voľnom čase cvičím power jogu, čítam knihy a hľadám geokešky. A som šťastný majiteľ jednej skvelej manželky a dvoch detí k tomu. www.gendzo.sk/autor/gendzo-macher

2 komentáre

  1. 15.01.2023

    […] Pleso pod Zverovkou – Maras […]

  2. 15.01.2023

    […] Pleso pod Zverovkou – Maras […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.