Cesťáky

cestopisy, zaujímavé miesta, tipy na výlety
www.gendzo.sk | GENDZOve stránky | Súťaže | Cesťáky
OBSAH
Servisné infošky
45
cesťákov
Reklama

OptoKlamy
Obrázky, z ktorých sa vám prekrížia oči a zakrúti hlava.

Penzión Šiška Zuberec sa nachádza na konci obce Zuberec - od nás je do Roháčov nabližšie! Ponúkame vám celoročné ubytovanie v peknom prostredí v blízkosti lesa.
Autor: Gendzo macher
Kategória: Slovensko
Publikovaný: 02.11.2013 / Počet zobrazení: 7211
V septembri 2013 otvorili nad Kremnicou, na vrchu Krahulský štít, novú vyhliadkovú vežu. A keďže to máme z Gróbne, ako tento kopec nazývame my miestni, hore fakt blízko, vybrali sme sa tam cez víkend všetkých svätých na turistickú prechádzku.
1    |   4   0
Autor: Gendzo macher
Kategória: Slovensko
Publikovaný: 27.09.2013 / Počet zobrazení: 3319
Magurka je vrch neďaleko Oravskej priehrady. Vrch ako vrch, poviete si. S nadmorskou výškou niečo vyše 1100 m, je to vlastne len taký kopček. Na jeho vrchole je síce televízny vysielač, ktorý ho predlžuje o cca 80m, no i tak mu je to prd platné. Veľhora z neho aj tak nebude. Prechádzka je to však pekná.
0    |   1   0
Autor: Gendzo macher
Kategória: Rakúsko
Publikovaný: 17.03.2013 / Počet zobrazení: 4455
Veľa vody už veru pretieklo riekou Morava, čo som naposledy písal o zámku Schloss Hof. Na jeho návštevu bolo vtedy treba aj občiansky preukaz či pas na hraniciach ukazovať, aj dookola sa autom cez Hainburg trepať. No doba sa zmenila. Na hraniciach colníkov zrušili a cez rieku Moravu postavili most.
0    |   0   0
Autor: Gendzo macher
Kategória: Slovensko
Publikovaný: 03.09.2012 / Počet zobrazení: 5292
Prešli dva roky a ja som sa opäť vybral do Tatier nazbierať nejaké pečiatky z horských chát a hotelov. Teda, vybral som sa tam hlavne za čerstvým vzduchom, turistikou a zážitkami z hôr. Ale priznajme si, človek potrebuje nejakú motiváciu, aby sa peši trepal do výšky 2000 metrov nad morom. Pre niekoho je to možno pekný výhľad, pre iného kapustnica alebo predražené pivko, ktoré si dá na chate, no a pre mňa to bola aj ďalšia pečiatka do mojej zbierky. (Pre osvieženie pamäte: Tatranské pečiatky - časť 1.)
0    |   1   0
Autor: Gendzo macher
Kategória: Chorvátsko
Publikovaný: 20.04.2012 / Počet zobrazení: 5529
Nin je prímorské mesto ležiace neďaleko Zadaru. Aj keď o tom mori by sa dalo polemizovať, lebo more tu vyzerá len ako jazero :-). Romantické mestečko so skvelou atmosféru, ktorú si užijete najmä večer. Ak ste sa teda za krásneho slnečného dňa dostatočne osviežili vo vlnách Jadranského mora, vyberte sa s nami na malú podvečernú prehliadku jeho starobylými uličkami.
0    |   1   0
Autor: Gendzo macher
Kategória: Slovensko
Publikovaný: 11.03.2012 / Počet zobrazení: 6169
Hľadáte tip na nedeľný výlet? Kukla je vrch v Malých Karpatoch neďaleko Modry, na vrchole ktorého sa nachádza malá rozhľadňa. Výstup naň zvládnu aj deti a preto ho odporúčam ako nenáročnú prechádzku, napríklad na spomínané nedeľné popoludnie.
0    |   4   0
Autor: Gendzo macher
Kategória: Rakúsko
Publikovaný: 07.09.2011 / Počet zobrazení: 11845
Hora Schneeberg je so svojimi dvomi vrcholmi Kaiserstein a Klosterwappen najvyššia hora Dolného Rakúska, najvýchodnejšia alpská dvojtisícovka a zároveň aj jedna z najbližších dvojtisícoviek dostupných zo Slovenska. Básnik by povedal, že jej dva vrcholy ležiace tesne vedľa seba sú ako ženské prsia, týčiace sa nad lonom tvoreným z okolitých alpských údolí :-). Nechajme však básnikov snívať a poďme k veci! Schneeberg sa nachádza iba 130km od Bratislavy a keďže ho máme tak na skok, vybrali sme sa tam na výlet. V tomto cestopise vám ponúkam fotografie z miesta činu a tiež popis našej turistickej trasy.
0    |   26   1
Autor: Gendzo macher
Kategória: Slovensko
Publikovaný: 02.06.2011 / Počet zobrazení: 10404
Veľká homola je kopec v Malých karpatoch, čo dorástol do výšky 709m nad morom. Niektorým občanom to však bolo málo a tak na ňom postavili 20 metrovú rozhľadňu. Teda, niežeby tým trhli nejaký svetový rekord alebo čo, avšak z rozhľadne je predsa len lepší výhľad ako kukať pomedzi stromy. Na Veľkú homolu sa dostanete po turistických značkách zo Zochovej chaty, z Modry, alebo aj z Pezinka. My sme si vybrali najkratšiu trasu - zo Zochovej chaty.
1    |   12   0
Autor: Gendzo macher
Kategória: Slovensko
Publikovaný: 13.05.2011 / Počet zobrazení: 12112
Vedeli ste, že jediná lanovka na západnom Slovensku sa nachádza priamo v Bratislave? Premáva zo Železnej studničky na Kamzík, je dlhá skoro 1km a pohodlne na nej odveziete aj bicykel.
0    |   8   1
Autor: Gendzo macher
Kategória: Čechy a Morava
Publikovaný: 21.03.2011 / Počet zobrazení: 4728
V druhej časti sme navštívili Valtice, teraz pokračujeme do Mikulova. Tam sme pozreli zámok, v jeho pivnici sme našli najväčší vínny sud v strednej Európe a v závere dňa sa ešte vyštverali na veľký kopec, z ktorého bol celkom fasa výhľad. Za odmenu sa nám ušla dobrá večera v pravej moravskej hospode :-).
0    |   2   0

 
>>>
Vyhľadávanie
Reklama
© Gendzo macher, 2014  |  www.gendzo.sk  |  admin@gendzo.sk